House for sale - Warszawa, Białołęka, Olesin Street - 2 250 000 PLN - 278 m2

Details


 • City
 • Warszawa
 • District
 • Białołęka
 • Street
 • Olesin
 • Area
 • 278 m2
 • Price
 • 2 250 000 zł
 • Price (USD)
 • $513,000 USD
 • Price / m2
 • $1,850 USD
 • Land area
 • 2000 m2
 • Number of rooms
 • 5
 • Bathrooms with WC
 • 2
 • Year built
 • 2007

Description


(Polish) Dzień otwarty w najbliższą sobotę 21. maja 2022, godz. 11:00-13:00, po wcześniejszym uzgodnieniu godziny. - Zapraszamy! :)

Bardzo duża działka, nietuzinkowa architektura, las tuż pod bokiem, wszechobecna cisza i spokój w okolicy - jeśli poszukując domu dla swojej rodziny zwracasz szczególną uwagę na te elementy, to ta oferta będzie idealna dla Ciebie! -  Na sprzedaż w pełni gotowy do zamieszkania dom przy ul. Olesin w Warszawie w sąsiedztwie Puszczy Słupeckiej. - Cena do negocjacji! 


DOM

Dom ulokowany jest na niezwykle foremnej prostokątnej działce (39 m szerokości oraz 51,7 do 50,8 m głębokości) o powierzchni równe 2’000 m2. Budynek wybudowany został w 2007 roku i posiada łącznie 278,4 m2 powierzchni całkowitej podłóg, w tym 162 m2 powierzchni użytkowej. Uzbrojenie działki w media miejskie to prąd, woda oraz telefon (miejsca podłączeń pokazane na zdjęciu z Geoportal’u).

Do domu wchodzimy przez przedsionek (4 m2), po którego lewej stronie znajduje się pomieszczenie gospodarcze (8 m2) prowadzące do dwustanowiskowego garażu (34,4 m2) z dodatkowym schowkiem (10,1 m2) oraz ogromną antresolą (31,3 m2) rozciągającą się nad całą niemal powierzchnią garażu.

Na wprost od wejścia jest przestronna części dzienna domu, składającej się z salonu (41,5 m2) z kominkiem, kuchni (10,4 m2), jadalni (13,7 m2), pokoju biurowego (12,6 m2), WC (2,3 m2) i łączącego wszystkie pomieszczenia na parterze holu (5,4 m2). Wzdłuż całego tyłu domu rozciąga się rozległy taras o powierzchni ok. 35 m2. Został wybudowany również fundament pod oranżerię, stanowiącą opcję możliwej rozbudowy domu.

Na wyższe piętro oraz do piwnicy prowadzi klatka schodowa (5,5 m2) z marmuru. W skład poddasza wchodzą trzy sypialnie (19 m2, 16,9 m2 oraz 11,4 m2 powierzchni użytkowej i odpowiednio 21,7 m2, 24,8 m2 oraz 15,9 m2 powierzchni podłóg), w tym jedna z prywatną łazienką (5,7 m2). Całość dopełnia przedpokój (6 m2) i dodatkowa łazienka (1,7 m2). Piwnica to ogromne pomieszczenie gospodarcze (36,6 m2) oraz kotłownia (9,5 m2).

Na parterze pomieszczenia są ponadprzeciętnie wysokie - 2,85 m - natychmiast urzekają poczuciem przestrzeni. Wysokość pomieszczeń poddasza natomiast to 2,32 m (ściana kolankowa 98 cm), podczas gdy piwnica ma 2,1 m wysokości.

Ogród jest w pełni zagospodarowany z niespotykaną starannością i w stylu japońskim z rozlicznymi drzewami kształtowanymi starannie przez właściciela. Część podwórza wyłożona jest kostką granitową, a cała reszta obfituje w liczne nasadzenia i elementy dekoracyjne, takie jak oporowe murki kamienne i przypory domu. W ogrodzie znajdują się kamienno-drewniana altana oraz grill z kamienia (łupka). Posesja ogrodzona od frontu przepięknym ogrodzeniem z piaskowca i kamienia, po bokach siatką, a od tyłu ogrodzeniem metalowym.

Dom dostępny jest niemal natychmiast po transakcji i sprzedawany jest z częściowym umeblowaniem i kompletem sprzętu AGD w kuchni (pozostają wszystkie elementy mebli w zabudowie, natomiast meble ruchome będą najchętniej zabierane przez właścicieli, choć można o zakresie rozmawiać w ramach ostatecznych ustaleń warunków transakcji sprzedaży).


ASPEKTY TECHNICZNE

Powierzchnia zabudowy budynku to 173,1 m2. Droga dojazdowa jest w pełni utwardzona destruktem asfaltowym.

Budynek skanalizowany do własnej oczyszczalni ekologicznej na terenie posesji, która wymaga opróżnienia tylko raz w roku. 

Woda ciepła i dom ogrzewane są z pieca Viessmann na olej opałowy (model Vitora-biferral), zasilanego ze zbiornika 1\\\'000 litrów (wymaga zazwyczaj napełnienie 2 razy w sezonie grzewczym). W najbliższych latach planowane jest przez Gminę poprowadzenie gazociągu w ulicy Olesin, co pozwoli na modernizację kotłowni i uproszczenie obsługi.

Domofon ulokowany jest na furtce, a w środku na parterze i piętrze (Platea firmy Golmar). W domu znajduje się instalacja alarmowa wewnętrzna z podpięciem pod monitoring zdalny przez firmę ochroniarską. W salonie rozprowadzenie okablowania do głośników surround Harman/Kardon.

Kominek posiada funkcję rozprowadzania ciepła po pomieszczeniach poddasza (3 pokoje i łazienka). W większości pomieszczeń z gresem na podłodze znajduje się ogrzewanie podłogowe.

Ławy fundamentowe wylewane betonowe. Ściany zewnętrzne warstwowe z pustaka ceramicznego MAX 38cm ocieplone dodatkowo styropianem 12 cm. Na dachu przepiękna dachówka ceramiczna. Ściany wewnętrzne konstrukcyjne pustak ceramiczny MAX 25 cm, od wewnątrz gładź gipsowa. Stropy ceramiczne typu TERIVA. Schody do do piwnicy żelbetowe zabiegowe. Więźba dachowa krokwiowa z pełnym deskowaniem (deski 19 mm), pokrycie dachówką ceramiczną.

Elewacja budynku bogato zdobiona piaskowcem, szczególnie wspaniale prezentująca się wieczorem przy oświetleniu zewnętrznym, aż pchnie się na usta zawołanie - \\\"Mój dom to moja twierdza!\\\" - w tym przypadku nie tylko w przenośni, ale i dosłownie!

Antresola nad garażem zapewnia doskonałą przestrzeń na składowanie, znacznie wygodniejsze niż często wykorzystywany do tego strych.  Strych zresztą również jest dostępny w domu, wejście po opuszczanych schodkach, zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych rzeczy.

Na zewnątrz wyprowadzone oświetlenie ogrodu, gniazdka elektryczne oraz woda. Do budynku doprowadzony jest również kabel telefoniczny przyłączem ziemnym.

Należy zwrócić uwagę, na kilka najważniejszych prac niezbędnych do wykonania w domu przed zamieszkaniem: renowacja tarasu (zastosowane płytki z terakoty nie wytrzymały próby czasu i wymagają wymiany) oraz usunięcie kilku pęknięć na elewacji związanych z wykonanymi przyporami.


LOKALIZACJA

Dom położony jest w cichej, spokojnej okolicy obfitującej w rozległe tereny zielone. Całe sąsiedztwo stanowią niskie domy jednorodzinne.

Budynek sąsiaduje z Rezerwatem przyrody Czarnej Strugi prowadzącym do Rezerwatu przyrody Puszcza Słupecka. Okolica sprzyja zatem spacerom i wycieczkom rowerowym, a każdego dnia spotkać tu można wielu przedstawicieli dziko żyjących gatunków zamieszkujących Puszczę. - Bliskość natury jest wprost na wyciągnięcie ręki.

Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się przy ul. Kobiałka (650 m, 8 min pieszo), z którego odjeżdżają autobusy linii 120/314/326 jadące bezpośrednio do Dworca Wschodniego oraz nocna linia N14 jadąca w kierunku Dworca Centralnego. Dodatkowo z przystanku przy ul. Ruskowy Bród (1,9 km od domu, 23 min pieszo) odjeżdża autobus linii 134 jadący bezpośrednio do Metro Marymont (35 min) oraz Żerania FSO (29 min).

Punkty handlowo-usługowe oraz placówki opiekuńcze i oświatowe w okolicy:
• sklepy spożywcze: Biedronka (1,9 km, 3 min autem) , Sklep Ogólnospożywczy ( 1,7 km, 2 min autem oraz 1,8 km, 3 min autem), nieco dalej Lewiatan, Netto,
• w obrębie 2 km pizzerie, kawiarnia, restauracja z sushi,
• żłobki i przedszkola: Przedszkolada, EduMaluch Żłobek nr 152 ( do 1,8 km, 3 min autem), nieco dalej również Publiczne Przedszkole Europejskie, Przedszkole Jarzębinka, Przedszkole Mała Żabka, Nasz Domek Żłobek, Akademia Małej Pszczółki i inne,
• szkoły podstawowe: SP nr 31 (1,7 km, 3 min autem), SP nr 361 (2,3 km, 4 min autem).


STAN PRAWNY I OPŁATY

Pełna własność z założoną Księgą Wieczystą, dział III bez roszczeń i ograniczeń. Droga dojazdowa do posesji jest własnością Gminy, która odpowiada za jej utrzymanie. Średnie miesięczne opłaty za media wynoszą odpowiednio: prąd ok. 529 zł, za olej opałowy 615 zł, a za wodę 100 zł. Podatek od nieruchomości wynosi 1’040 zł rocznie. Istnieje możliwość negocjacji ceny transakcji po obejrzeniu i omówieniu nieruchomości.


Ta nieruchomość to ogromna przestrzeń zapewniająca rodzinie wysoki komfort życia oraz dająca gwarancję relaksu i poczucia bezpieczeństwa w spokojnej okolicy. Mieszkając tu i witając przybywających gości setki razy zakrzykniesz - „Mój dom to moja twierdza!” - A oni już po pierwszym spojrzeniu będą DOSKONALE wiedzieć, że dokładnie tak jest! - Tego szukasz? Zadzwoń i porozmawiajmy - każdego z siedmiu dni tygodnia!


(Fluent English language presentation or phone conversation also available. English description on request.).

Agent


Małgorzata Miller-Fukuda
+48 (22) 331 07 86
info@miller-fukuda.pl

Property Map Location


Please note that maps on our website do not provide the exact location of the property and they are provided solely as an indication of area.

Contact

You will receive a PDF document with this property details.