Details


 • City
 • Warszawa
 • District
 • Praga-Południe
 • Street
 • Alfreda Nobla
 • Area
 • 354 m2
 • Price
 • 4 250 000 zł
 • Price (USD)
 • $1,140,000 USD
 • Price / m2
 • $3,220 USD
 • Land area
 • 629 m2

Description


(Polish) Wyróżniający się starodrzewiem dom w klimatycznej Saskiej Kępie, z potwierdzonym potencjałem na zaistnienie jako swego rodzaju wizytówka tej okolicy. Dom posiada gotowy - uzgodniony z konserwatorem, sąsiedztwem oraz urzędem projekt rozbudowy i nadbudowy domu do około 300 mkw powierzchni użytkowej! Po remoncie dom ma możliwość stać się najpiękniejszą rezydencją w najbliższej okolicy. Do tego południowo - zachodnia ekspozycja światła w salonie.

Niezwykle rzadko spotyka się tak dobrze przygotowane nieruchomości na Saskiej Kępie, która od wielu lat przyciąga zarówno artystyczne dusze, ale także i osoby ceniące misterność każdego aspektu rzeczywistości. Dom jest zlokalizowany w bliskiej odległości nowo powstałych willi miejskich na starej Saskiej Kępie.

Lokalizacja:
Na mapie Warszawy są pewne dzielnice, których sama nazwa przywołuje na myśl mnóstwo sentymentalnych wspomnień oraz pozwala ożywiać w pamięci najpiękniejsze marzenia związane z tym miastem - dla wielu mieszkańców stolicy właśnie takim miejscem bez wątpienia jest Saska Kępa. Niska i willowa zabudowa głównie z okresu międzywojennego nadaje najważniejszym punktom tej dzielnicy kameralny sznyt. Serce Saskiej Kępy bije wzdłuż ulicy Francuskiej, a tętno tworzy cała najbliższa okolica, na przedzie z jakże dostojną ulicą Nobla. Lokalizacja domu to raptem kilkaset metrów od magicznej ulicy Francuskiej.

Saska Kępa:
Ta mistyczna dzielnica kojarzy się wielu osobom z legendarnym odniesieniem tekstowym Agnieszki Osieckiej w piosence Maryli Rodowicz, jednak to rzeczywiście miejsce ucieleśnienia snów oraz żywa inspiracja dla artystów. To właśnie tutaj w głowach wielu polskich twórców rodziły się pomysły oraz pojawiało się natchnienie do tworzenia tak wspaniałych dzieł - ciężko zliczyć, ile stworzono w tym miejscu obrazów, książek czy rzeźb… Nazwiska takich osób zamieszkujących Saską Kępę jak wspomniana Agnieszka Osiecka, Miron Białoszewski, Zygmunt Hübner, Witold Lutosławski, Ignacy Jan Paderewski bądź Jan Kobuszewski wpisały się na stałe jako legendy do kanonu rodzimej kultury.

Szczególnie tę lokalizację upodobali sobie dyplomaci, dzięki czemu mieszczą się tu również ambasady Hiszpanii, Malezji, Argentyny, Egiptu czy wielu innych państw z całego świata. Mało jest zatem tak bardzo dostojnych, a zarazem niezwykle bezpiecznych miejsc do życia w Warszawie.

Nie bez znaczenia pozostaje również bogactwo przeplatających się tutaj kultur, objawiających się w różnorodności tak samo kunsztownych, jak i oryginalnych restauracji czy innych wartych odkrycia miejsc do spędzania czasu w finezyjnym klimacie Saskiej Kępy. Zachowana w dużym stopniu modernistyczna zabudowa z okresu międzywojennego pozwala poczuć się tutaj tak wyjątkowo, jak nigdzie indziej.

Standard wykończenia:
Posiadłość otwiera rzadko spotykaną na rynku, a jednocześnie niezwykle pożądaną perspektywę urzeczywistnienia autorskiego projektu aranżacyjnego, na tak starannie zespolonych filarach.

Rozkład pomieszczeń po rozbudowie:
Przyziemie: 85 mkw
Garaż: 37 mkw
Parter: 91 mkw + Taras
Piętro 1: 88 mkw + Taras
Piętro 2: 53 mkw

Kto może tu zamieszkać:
Miejsce pełne inspiracji dla artystów znajdzie również uznanie wśród poszukiwaczy spokoju oraz nieszablonowego klimatu codzienności. Posiadłość dzięki potwierdzonemu wariantowi rozbudowy, stwarza wręcz wyjątkową szansę dla osób, marzących o spełnieniu wszystkich swoich aranżacyjnych czy architektonicznych wizji.

Dom idealny rodziny z dziećmi. Posiadłość szczególnie polecana również dla przedstawicieli firm szukających kreatywnego pomysłu do założenia siedziby swojego biura, stwarzając tym samym efektywne warunki dla swoich pracowników.

Dodatkowe informacje
Warto nadmienić, iż przygotowany został projekt na rozbudowę domu zarówno w górę, jak i wszerz. Kluczowa kwestia jak pozwolenie konserwatora, architekta, ze strony Urzędu Gminy, ale także ustalenia sąsiedzkie zostały potwierdzone oraz w pełni zaakceptowane. Co równie istotne, istnieje możliwość aranżacji ścian działowych w samym projekcie według uznania nabywcy posiadłości. Po rozbudowie można uzyskać cudo architektoniczne!

Gorąco polecam i zapraszam do oglądania! W naszej ofercie znajdziecie Państwo tylko luksusowe nieruchomości, luksusowe mieszkania, luksusowe apartamenty, oraz nieruchomości Premium.

Agent


Małgorzata Miller-Fukuda
+48 (22) 331 07 86
info@miller-fukuda.pl

Property Map Location


Please note that maps on our website do not provide the exact location of the property and they are provided solely as an indication of area.

Contact

You will receive a PDF document with this property details.